Mikroskooppi MicroBlue, MB.1001-LCD, 5,6 tuuman LCD-näyttö, Achr. 4/10/S40x-objektiivit, DIN 35 mm perf., 40x – 400x, LED, 1 W, yksinkertainen näytealusta
lähetetään 1–2 viikon kuluessa + kuljetusaika
  • Ilmainen toimitus
  • Toimitetaan sinulle 8-10 päivän kuluessa
  • Helppo palautus
Tuotekuvaus
MicroBlue LCD-näytöllä
MicroBlue on edullinen mikroskooppi, joka on erityisen suosittu, kun budjetti on rajallinen. Perusmallissa on kiinteä linssikondensaattori ja yksinkertainen pöytä. Malleissa, joissa on integroitu mekaaninen pöytä, on Abbe-kondensaattori. Kaikissa malleissa on 35 mm:n akromaattiset objektiivit. Sisäänrakennetut ladattavat akut mahdollistavat langattoman käytön. Okulaarit ovat turvallisia ja mikroskooppi on varustettu integroidulla pöydän lukituksella, joka estää objektiivien tai preparaatioiden vahingoittumisen, mikä on erityisen tärkeää opetuskäytössä. DIN WF 10x/18 -okulaarit tarjoavat ihanteellisen näkökentän. Monokulaarimalli MB.1001 on varustettu kolmella käänteisellä objektiivilla, muut mallit neljällä objektiivilla. Kaikki mallit on varustettu vakiona 35 mm:n parfokaalisilla objektiiveilla, 4x/0,10, 10x/0,25 ja S40x/0,65. Suurennusta vaihdettaessa kuva pysyy keskitettynä, joten valmiste on aina täydellisesti valaistu.
MicroBlue MB.1001- ja MB.1001-LCD-mallit ovat lähtötason malleja, joissa on yksinkertainen 105 x 105 mm:n alusta ja 2 kiinnitintä lasilevyjen kiinnittämiseen. Muissa malleissa on 115 x 100 mm:n alusta, jossa on integroitu 30 x 70 mm:n X-Y-ristikkopöytä.
  • Vakiona 10x/18 suurikenttäiset okulaarit
  • Kuulalaakeroitu revolveri 3–4 objektiiville
  • 35 mm:n parafokaaliset objektiivit: 4x/0,10, 10x/0,25, S40x/0,65 (S40x jousitettu)
  • Kaikki optiikat on käsitelty sienien kasvun estävällä aineella
  • Lukittava alusta estää objektiivien ja preparaattien vahingoittumisen
  • Koaksiaalinen karkea ja hienosäätömekanismi, kitkan säätö
  • 200 μm:n hienosäätö, 2 μm:n tarkkuus, 3 mm kierrosta kohti, jousen liike noin 15 mm
  • Kiinteä kondensaattori N.A. 0,65 iris-diafragmalla malleissa MB.1001 ja MB.1001-LCD
  • Kaikki muut mallit: korkeussäädettävät Abbe-kondensaattorit N.A. 1,25, iiris-aukko
  • LED-valaistus, säädettävissä, ladattavat paristot ja integroitu virtalähde
  • Ergonominen kantokahva
  • Toimitus sisältää: suojakotelo, laturi, valkoinen suodatin ja käyttöohje
MALLIT, JOISSA ON LCD-NÄYTTÖ
• 7 tuuman IPS-LCD-näyttö
• Näytön resoluutio 1920 x 1080 @ 30 fps
• Kuvien ja videoiden tallennus suoraan micro SD-kortille
• Kuvan resoluutio jopa 1844 x 1080 JPEG-muodossa
• Videon resoluutio 1280 x 720 AVI-muodossa
Optiikka
  • Kuvan mittakaava : 40-400
  • Lampun tyyppi : LED (1 watt, säädettävä)
  • Objektiivin tyyppi : Akromaattinen
  • Okulaari : 10x/18 (laajakulma)
  • Virtalähde : Sisäinen muuntaja/laturi ja 3 NiMH-akkua
  • Suurennus : 40-400
  • Kondensaattori : Abbe-kondensaattori N.A 0,65, iris-aukko
  • Optinen järjestelmä : DIN (160 mm)
  • Objektiivi 1 : 4x/0,10
  • Objektiivi 2 : 10x/0,25
  • Objektiivi 3 : 40x/0,65 S gefedert
  • Jousitus : kyllä
  • Kapasiteetti
  • Valon säätö : kyllä
  • Vaalea tausta : kyllä
  • LCD-näyttö : 7
  • Optiikan käsittely : ei
  • Videotoiminto : kyllä
  • Mekaaninen järjestelmä
  • Rakennetyyppi : Digitaalinen
  • Tarkennus
  • Tarkennus : Nopea / hieno liikkuvuus
  • Objektiivipidike
  • Objektiivipidike : Objektiivipidike
  • Erityispiirteet
  • Akkuvirta : kyllä
  • Pölysuojapussi : kyllä
  • Yleiset tiedot
  • Sarja : MicroBlue
  • Asiantuntemusalue
  • Lääketiede : –
  • Opetus : kyllä
  • Harrastus : kyllä
  • Käyttöalue
  • Loisten analysointi: kyllä
  • Kategoriat
    🏠 Koti 🛍️ Tuotteet 📋 Kategoriat 🛒 Ostoskori